Наполи и Милан играят при 0:1 в едно от дербитата на

...

НА ЖИВО: Наполи - Милан 0:1, гол на Жиру

Наполи и Милан играят при 0:1 в едно от дербитата на 10-ия кръг на Серия А. В 22-ата минута Оливие Жиру откри резултата.

Срещата стартира с добра опция за гостите. Във 2-ата минута Рафаел Леао опита удар, който рикошира в Марио Руи и стигна до Оливие Жури. Французинът насочи мощен удар от точката за осъществяване на дузпа, само че Амир Рахмани блокира топката, която излезе в корнер.

В 20-ата минута Пиер Калюлю получи травма и беше сменен от Марко Пелегрино. За аржентинецът срещата беше дебют след прехвърлянето му от Платензе през лятото.

Две минути по-късно " росонерите " поведоха. Кристиян Пулишич се оправи с Марио Руи отдясно и центрира в наказателното поле. Оливие Жиру се освободи от Амир Рахмани и насочи удар с глава, който Алекс Мерет се опита да почисти, само че топката се озова в мрежата за 0:1.

Наполи - Интер 0:1

0:1 Оливие Жиру (22)

Наполи: Алекс Мерет, Джовани Ди Лоренцо, Амир Рахмани, Натан, Марио Руи, Елиф Елмас, Станислав Лоботка, Пьотр Желински, Матео Политано, Хвича Кварацхелия, Джакомо Распадори

Треньор: Руди Гарсия

Милан: Майк Менян, Давиде Калабрия, Пиер Калюлю, Фикайо Томори, Тео Ернандес, Раде Крунич, Юнус Муса, Тижани Райндерс, Кристиян Пулишич, Рафаел Леао, Оливие Жиру

Треньор: Стефано Пиоли